Ślub Twoich marzeń
nie pamiętasz hasła?

Ewa radzi: Odcień męskości

dodano: 2012-06-07 20:16:58, ostatnia aktualizacja: 2012-06-07 22:16:22

Jaki typ reprezentuje wokalista grupy Pectus?

Dwa poprzednie artykuły z cyklu porad udzielanych przez tomaszowską stylistkę Ewę Radziewicz dotyczyła analizy kolorystycznej, jaka proponowana jest paniom chcącym dobrze się ubierać i atrakcyjnie wyglądać. Zapewne wiele osób zastanawiało się, czy podobnemu „zabiegowi” można poddać męskie typy urody? Odpowiedź na to pytanie jest dosyć oczywista, bo przecież i mężczyznom nie we wszystkim jest do twarzy. W takim razie jak powinni ubierać się panowie, czego używać a czego unikać, by zwrócić na siebie uwagę kobiet, dla których liczy się coś więcej niż szorstki zarost na twarzy i zapach testosteronu unoszący się w powietrzu a równocześnie wzbudzić zazdrość u innych, uwielbiających konkurować samców?

 

 

- Podstawowy problem, jaki mają panowie to fakt, że większość z nich prawdopodobnie odróżnia mniej odcieni barw niż kobiety - wyjaśnia kolorystyka. - Panie dostrzegą kolor granatu, szafiru, błękitu, szmaragdu a dla większości Panów, wszystko to będzie tylko niebieskie. Są oczywiście mężczyźni wyjątkowo wrażliwi na barwy, np. malarze artyści itp. Naukowcy podają różne przyczyny tego faktu, często przyczyna jest oparta nawet na podłożu genetycznym. Te różnice zostały dobrze i zabawnie zobrazowane parę lat temu w reklamie farb Beckers ’Kobiety widzą kolory’.


Radziewicz podkreśla jednak, że w swojej pracy, najczęściej spotyka mężczyzn, którzy twierdzą, że po prostu, nie zaprzątają swojej uwagi odcieniami kolorów, ponieważ szkoda im na to czasu. Czy tak jest jednak naprawdę? Tak czy inaczej, świat mężczyzn powinien być kolorowy a temat Analizy Kolorystycznej, jak najbardziej dotyczy również i mężczyzn. Koszula, podkoszulek czy krawat, w dobrze dobranym kolorze, doskonale podkreśli urodę, zatuszuje zmęczenie na twarzy itp.


- Podstawowe typy kolorystyczne mężczyzn, podobnie jak u kobiet , określono czterema porami roku - tłumaczy Ewa. -  Zima, to uroda głęboka, kontrastowa, chłodna. Wiosna, jest w karnacji jasnej, mniej kontrastowa, ciepła. Lato, to uroda, gdzie kolory są jasne, zgaszone, chłodne. Jesień, kolorystycznie jest głęboka, zgaszona, ciepła.


Panowie o typie „ Zima” to np. Sylvester Stallone, Enrique Iglessias, Burt Reynolds, czy Magic Johnson. Charakteryzują ich ciemne włosy - czarne, brązowe a z wiekiem szpakowate. Oczy czarne lub ciemno piwne. Odcień cery: żółta, orientalna, oliwkowa, brązowa lub czarna. W ich wyglądzie dominuje wyraz zdecydowania i pewności.


- Żeby wyglądać dobrze, świeżo i interesująco panowie w tym typie powinni dobierać najjaśniejsze kolory koszul, garnitury o ciemnych zdecydowanych barwach i krawaty o mocnych tonach, szczególnie w barwach podstawowych (czerwony, żółty, niebieski) - radzi stylistka.-  Wspaniale prezentuje się w śnieżnobiałych koszulach, natomiast pastelowe kolory wyglądają na nich mdło. Powinien unikać garniturów jasnych o średnich i przygaszonych barwach. Najlepsze są głębokie wyraźne kolory. Krawaty też zawsze powinny być mocne – nigdy jasne czy stłumione. Przy śniadej cerze i ciemnych włosach ubranie musi być tak dobrane, by powstały interesujące kontrasty. Przy analizie kolorystyki twarzy powinno brać się pod uwagę ogólne wrażenie kolorystyczne, nie tylko barwę jednego elementu.


“Lato” to np. Bill Clinton, Paul Newman, Jason Connery. Ich cera jest beżowa lub różowawa. Włosy popielate, blond lub siwe. Oczy niebieskie lub szaroniebieskie. Do grupy tej zaliczają się także osoby szpakowate o piwnych oczach.


- Bardzo ładnie im we wszelkich odcieniach niebieskiego - mówi nasza rozmówczyni. - Są stworzeni do noszenia ubrań w kolorach, w jakich z reguły wyobrażamy sobie eleganckich biznesmenów: w szarym i w granatowym. Wyjątkowo im nie pasują brązy, pomarańcze, ostre zielenie, odcień wielbłądziej wełny, khaki czy mchu. Wszystkie kolory dla Pana Lato, powinny być pastelowe.


Przykładami „Jesieni” są: brytyjski książę Filip, Boris Becker. Z natury ich cera ma odcień kości słoniowej, często z piegami. We włosach wyraźnie wybijają się rude lub złote tony. Oczy piwne lub szaroniebieskie.

Zdaniem stylistów dla tego typu męskiej urody, najbardziej odpowiednie są ubrania uszyte z materiałów o różnych odcieniach żółci, czerwieni i zieleni, które dopełniają ogólnego, ciepłego wrażenia. Idealnie pasują tu mieszanki szarości z brązami w kolorze garniturów, a w ich szafie powinny dominować tony złociste: od barwy wielbłądziej wełny żółci, oliwki, brązów po ciepłe szarości.
 

„Wiosną” są  blondyni o bardzo jasnych włosach, jasnoszarych, zielonych lub niebieskich oczach i jasnej, ciepłej cerze. 

 

- Mężczyźni Ci powinni tak dobierać kolory, by nie przytłaczały ich swą barwą - mówi Ewa Radziewicz. - Trzeba osiągnąć równowagę pomiędzy garniturami średniej jasności i pastelowymi koszulami. Białe kołnierzyki są niewskazane, ponieważ ich twarz wydaje się wtedy blada. Pasują im za to odcienie świeże i przejrzyste, subtelne, nie atakujące oka drażniącą intensywnością.

Mimo, że dla wielu osób może to być zaskoczeniem ale męskiej stylizacji poddają się już nie tylko  celebryci, biznesmeni i politycy. Coraz częściej tzw. przeciętni mężczyźni korzystają z porad specjalistów w tej dziedzinie. -Na analizę kolorystyczną , analizę sylwetki , stylizację szafy i pierwsze zakupy zapraszam często mężczyzn z ich partnerkami - przekonuje Radziewicz. - To pożytecznie spędzony czas dla dwojga, podczas którego partnerka doskonali się we właściwym postrzeganiu urody swego mężczyzny. Ten z kolei chętniej chce się dostosować do ewentualnie wprowadzanych zmian, bo chce się po prostu podobać.

^ do góry