Ślub Twoich marzeń
nie pamiętasz hasła?

Wiązanka Ślubna

dodano: 2010-11-30 14:05:00, ostatnia aktualizacja: 2010-11-30 18:05:40
Kwiaty zawsze odgrywały ważna rolę w kontaktach międzyludzkich. Mają korzystny wpływ na nasze wzajemne relacje ale również na samopoczucie. Nie może ich zabraknąć w tak ważnych chwilach, jakimi są ślub, czy wesele. Są one nieodłącznym elementem stroju Panny Młodej, dekoracji samochodu, kościoła i Sali weselnej. Bukiety ślubne stały się modne w ostatnim stuleciu. Kiedyś kwiatami uplecionymi w wianki Panny Młode ozdabiały głowy. Ozdabiano nimi również welon. Obecnie „wiązanka” pozostała jedynym element kwiatowego ślubnego stroju. Kształt, wielkość jak również rodzaj kwiatów, z którego jest wykonana to indywidualny wybór. Trendy się zmieniają, co zauważalne jest w każdym sezonie. Niezmienna natomiast pozostaje mowa kwiatów. Warto ją poznać przed skomponowaniem bukietu ślubnego choć, jak przyznaje florystka z kwiaciarni Magnolia pani Agnieszka Purtak, bardzo rzadko kobiety zamawiając wiązankę ślubną zwracają uwagą na symbolikę kwiatów.

Nie tylko rodzaj kwiatów ma znaczenie, ważny jest także ich kolor. Bukiet różowy, to oznaka szczerej przyjaźni i sympatii, niebieski jest kolorem wierności a biel to kolor niewinności. Jeśli chcecie by wiązanka współgrała ze strojem zwróćcie uwagę na tematykę ślubu i oczywiście kolor sukni ślubnej. Jeśli jest ona w kolorze kości słoniowej najlepiej będzie pasował bukiet w różnych odcieniach fioletu.

 

Wybór rodzaju kwiatów nie może być przypadkowy. Zdobią one nie tylko strój Pani Młodej, ale przede wszystkim ją samą. Czym więc kierować się przy wyborze kwiatów?

 

Priorytetem jest oczywiście suknia ale nie bez znaczenia jest makijaż i fryzura. Wszystko musi stanowić idealnie skomponowaną całość

 

Niezaprzeczalnie królową ślubnych bukietów jest róża. W tym przypadku rzadko się zdarza by ktoś kierował się przesądami, bo jeden z nich głosi przecież, że róże są zapowiedzią trudnego życia.

 

Rodzaj kwiatów w ślubnym bukiecie zależy również od sezonu.

 

Bardzo często przyszłe Panny Młode zamawiają dość nietypowe wiązanki w kształcie wachlarza lub o dość dużym rozmiarze. Aby mieć pewność, że dokona się właściwego wyboru najlepiej wziąć ze sobą zdjęcie sukni ślubnej lub wyciąć model z katalogu, by pokazać florystom jak ona wygląda. Warto też pamiętać aby bukiet świadkowej był dopasowany do tego, który będzie miała panna młoda. Dlatego najlepiej aby razem udały się do kwiaciarni.

 

Dla kobiet lubiących minimalizm wszelkiego rodzaju ozdób idealnym rozwiązaniem są pojedyncze kwiaty. Może to być róża lub wspomniana już cantadeska. Te same rośliny zamawiamy do ozdoby włosów.

 

Jeśli nie jesteśmy zdecydowane na konkretna wiązankę możemy obejrzeć katalogi dostępne  w prawie każdej kwiaciarni. Floryści służą radą i mogą pomóc w doborze odpowiedniego bukietu.

 

Należy pamiętać, że zamówienie na ślubną wiązankę należy złożyć najpóźniej do trzech tygodni przed ślubem.

^ do góry