Ślub Twoich marzeń
nie pamiętasz hasła?

Sala weselna bez tajemnic

dodano: 2010-12-02 11:31:46

Wybór sali, w której odbędzie się przyjęcie weselne, to jeden z najistotniejszych wyborów, jakich będzie dokonywać organizując własne przyjęcie weselne. Zaproszeni goście muszą być zadowoleni nie tylko z jakości podanego jedzenia, wygodnych krzeseł czy fachowości personelu obsługującego naszą imprezę. Często wpływ na ich samopoczucie będą miały wydawałoby się drobne elementy. Tych „drobiazgów” jest naprawdę dużo. Doradzimy Wam na co zwrócić uwagę oglądając potencjalną salę czy dom weselny?

Przede wszystkim zorientujmy się jakie są wolne terminy w poszczególnych domach weselnych czy restauracjach. W ten sposób zawęzicie listę poszukiwań tylko do tych, w których data waszego wesela przypada na wolny termin danego lokalu.

 

Kolejną rzeczą jest ilość miejsc, którą dysponują interesujące nas sale. Nie lubimy ciasnoty tym bardziej na przyjęciu nie jest ona wskazana. Nasi goście muszą czuć się swobodnie.

 

Powinniście pytać o to jak długo może trwać impreza. Zdarzają się lokale, które już o 2 w nocy  musimy opuścić a wiadomo, że często dopiero wtedy impreza się „rozkręca”.

 

Jeśli nasze przyjęcie weselne mamy zamiar urządzić w hotelu zapytajcie czy jest możliwość wynajęcia pokoi. Zarówno dla was jak i dla gości, którzy nie będą mogli wrócić do domu z racji odległości. Zwróćcie uwagę na czas trwania tzw. doby hotelowej.

 

Upewnijcie się czy w cenie lokalu jest również jego dekoracja, być może będziecie zmuszeni zatrudnić osobę, która się tym zajmuje.

 

Powitanie chlebem i solą oraz szampanem nie wszystkie sale oferują, więc nie zapomnijcie ustalić również tego zdawałoby się szczegółu.

 

Do bardzo ważnych rzeczy, które powinny leżeć w polu waszego zainteresowania jest również sprawdzenie kuchni, czy spełnia wymogi sanitarne i HACP. Sprawdźcie też stan łazienek i sanitariatów, czy spełniają wszelkie normy i czy są zadbane.

 

Dobre sale weselne wyposażone są w klimatyzację, która szczególnie w upalne dni jest nieodzowna.

 

Ważne jest też miejsce dla zespołu muzycznego, czy dzidżeja. Ważne przy wyborze sali, na której odbywają się zarówno tańce jak i spożywanie posiłków jest to by zespół był jak najdalej od stołów. W ten sposób goście będą mogli swobodnie rozmawiać.

 

Jeśli już zdecydowaliście się na konkretny lokal. Warto zadbać o własne finanse. Uzgodnijcie wysokość i termin wpłaty zaliczki. Najczęściej właściciele lokali takie opłaty pobierają przy podpisaniu umowy. Kolejnym punktem jest pozostała opłata za urządzenie wesela, być może będzie ona przedłużona do 3 tygodni po przyjęciu. Dowiedzcie się koniecznie czy w opłacie tej zawarte są koszty obsługi, ile soków i owoców przewidziana jest na określoną liczbę gości. Może się zdarzyć, że będziecie musieli dopłacić.

 

Jeden z ostatnich aspektów dotyczy ewentualnych zniszczeń w postaci stłuczonej zastawy czy szkliwa i innych uszkodzeń. Uzgodnijcie sposób rekompensaty - może to być zapłata za zniszczone mienie lub jego odkupienie.

 

Najważniejszym punktem jest podpisanie umowy. Przeczytajcie ją uważnie by nie przeoczyć istotnych rzeczy. Umowa powinna zawierać wszystkie aspekty dotyczące przyjęcia weselnego i sposobu rozliczenia finansowego, czyli wszystko to co zostało ustalone z właścicielem lokalu.

 

Nawet z pozoru nie istotne elementy mogą okazać się kluczowe przy dokonywaniu ostatecznego rozliczenia.

 

Warto prześledzić w umowie:


•     zapisy dotyczące menu oraz listy alkoholi (najlepiej, by punkt ten stanowił szczegółowy załącznik do umowy),
 

•    koszt obsługi gastronomicznej
 

•    terminy i wysokości płatności,
 

•    możliwość wniesienia napoi alkoholowych i bezalkoholowych przez wynajmującego lokal na imprezę (czyli przez Was)
 

Pamiętajcie, że często to, co najważniejsze zapisane jest najdrobniejszym drukiem.

^ do góry