Ślub Twoich marzeń
nie pamiętasz hasła?

Jak się bawić

dodano: 2010-12-06 14:05:23, ostatnia aktualizacja: 2010-12-16 20:25:24
Zabawy weselne większości osób kojarzą się z oczepinami. Tymczasem z powodzeniem mogą one być przeprowadzane przed lub po tej części uroczystości. Ich głównym zadaniem jest "rozruszanie gości" czyli rozśmieszenie ich i zintegrowanie. Są nieodzowną częścią każdego weselnego przyjęcia. Tradycyjnie w naszych poradach podajemy kilka przykładowych zabaw.

 

Jajko

Ta zabawa weselna wymaga dużej zręczności i delikatności podczas jej trwania :). W zabawie biorą z reguły udział dwie pary - Para Młoda i Świadkowie, lub nowo wybrana Para Młoda. Do zabawy potrzebne są dodatkowo dwa krzesełka i dwa jajka. Na krzesełkach najpierw stają panowie, a panie mają za zadanie przełożyć jajko przesuwając je w nogawkach z jednej nogawki do drugiej. Po wykonaniu tej operacji role się zamieniają, Panie stają na krzesłach, a panowie mają za zadanie przełożyć jajko od dołu pod sukienką i wyjąc je na wysokości dekoltu. Oczywiście wszystko przy akompaniamencie orkiestry weselnej.. Planując taką zabawę warto mieć coś na przebranie

 

Zabawa z krzesłami

Ten konkurs organizowany jest w kilku wersjach, zasada jest jednak jedna: do konkursu staje kilka osób lub par, które ustawiają się wokół ustawionych krzeseł. Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż osób biorących udział w konkursie. Przy każdej przerwie w muzyce "zawodnicy" zajmują wolne miejsca. Osoba, dla której nie starczy miejsca odpada. Ostatni pozostający na parkiecie wygrywa. W zależności od wersji zabawy może ona się odbywać w różny sposób np.: Na krześle należy usiąść z osobą lub fantem, który wymieni orkiestra (krawat, kucharka, rajstopy...) Przy zabawie z osobą towarzyszącą miejsce musi zająć Para tańcząca.

 

Taniec na leżąco

Wybiera się ok. 5 chętnych par  do konkursu tańca. Każda z tych par mówi jaki rodzaj muzyki chce zatańczyć np. dyskotekowa, cza czę, country, tango lub walca (wachlarz wyboru zależy od zespołu). Potem wszystkie pary oprócz jednej muszą wyjść za drzwi(tak żeby nic nie widzieli). Do pary podchodzi prowadzący, kładzie na podłodze kawałek (koca, prześcieradła lub obrusu) i muszą ten taniec jaki wybrali odtańczyć na leżąco. Potem para młoda obdarowuje zwycięzców… najczęściej  butelką weselnej wódki.

 

Wygraj pieniądze

Zabawa polega na tym, że prowadzący proponuje dwóm chętnym grę o 100zł. Stawia na środku sali krzesło, na krześle kładzie banknot i na próbę mają go przedmuchać w tym samym momencie na stronę przeciwnika. Banknot należy do tego, który go przedmuchał na drugą stronę. Ale... była to  próba i dopiero teraz mogą wygrać te pieniądze. Zawiązuje się im oczy i gdy klęczą znowu przed krzesłem gotowi do dmuchania, zabiera się banknot i stawia talerz z mąką. Na hasło start dmuchają co sił nie wiedząc, że zamiast banknotu jest mąka.

 

Jaka To melodia

W tej zabawie wybieramy ochotników do dwóch drużyn - jedną drużynę stanowi rodzina oraz znajomi Panny Młodej wraz z Panną Młodą - drużyna przeciwna to rodzina i znajomi Pana Młodego z Panem Młodym na czele. Panna Młoda i Pan Młody siadają na krzesłach w otoczeniu swoich drużyn. Orkiestra zaczyna grać fragment znanego utworu - drużyny mają za zadanie zgadnąć Jaka to melodia? Jeżeli ktoś z drużyny zna odpowiedź podnosi rękę do góry, a prowadzący zabawę podchodzi do niego z mikrofonem i prosi o udzielenie odpowiedzi. Ta drużyna, która rozpozna więcej utworów muzycznych wygrywa.

 

List od kolegów z Italii

Bongiorno ……(tutaj imię Pana Młodego)……… frajeri !
Dzień dobry drogi ……(imię Pana Młodego)………. !

Kontato schizofrenio
bardzo nas cieszy

Liberta kaput.
że się ożeniłeś.

Akademio kabaretto
w tym uroczystym dla Ciebie dniu

La dyscyplina dyktatore.
życzymy Ci wiele radości i szczęścia.

Paloma maszkarone
pojąłeś piękną żonę

Katorga, galera, patoga
po weselu rozpoczniesz normalne życie

Finito amore...
wasz związek będzie pełen miłości

Cinquecento bambini
potem może przyjdą dzieci

Padre Virgilius
zostaniesz ojcem

Silencio mortale!
będziesz się cieszyć tą perspektywą!

Arszenikos cyjankare
dbaj o teściową

Piwencjo kuflozo
i o teścia

Vizitato prokuratore!
a zostaniesz doceniony!

Gratulacjone
życzymy Ci

Non kolaboracjone
miłej współpracy

Forsa finito
dużo pieniędzy

Apartamento sutereno
ładnego mieszkania

Karocze sireno
dobrego samochodu

Prego ciao Italia Bongiorno
ogródek, sekatore, działeczka. udanych wakacji co roku.

Cavalieros Sicilianos Italianos!
Tego wszystkiego życzą Ci koledzy ze słonecznej Italii!

Kumplos smutatos
podpisano koledzy z Klubu Włoskich Kawalerów

P.S. Bongiorno stonka inwazione!
P.S. Pozdrowienia dla gości weselnych!

 

 Ubierz się

Panowie na ochotnika są proszeni na środek sali. Ile Panów tyle wystawia się krzeseł, które układa się kółeczko na środek sali. Następnie panowie proszeni są o pozostawienie za każdym razem kiedy muzyka przestanie grać wymienionej części garderoby na krześle przy którym się znajdują. Zaczynamy od marynarki, potem, but lewy, but prawy, skarpetka, pasek, krawat, itp... Na końcu orkiestra daje sygnał na ubranie się w to co jest na krześle przy którym aktualnie się znajduje dany pan. Wygrywa ten który najszybciej się ubierze. Drugą turę można zrobić z powróceniem do swoich rzeczy.

^ do góry