Ślub Twoich marzeń
nie pamiętasz hasła?

Gdzie to robić

dodano: 2010-12-07 14:49:57

W jednym z poprzednich artykułów podpowiadaliśmy Wam na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze lokalu, w którym ma się odbyć przyjęcie weselne. Tym razem przedstawimy zalety i wady przyjęcia w restauracjach, hotelach czy domach weselnych.

Niewątpliwą zaleta urządzenia wesela w hotelu są miejsca noclegowe, zazwyczaj ze zniżką dla gości weselnych jak i Pary Młodej. Ponadto duża przestrzeń i eleganckie wnętrze. Do wad natomiast należy obecność innych gości hotelu co może być trochę krępujące. Ponadto hotele to nie są miejsca zaprojektowane typowo na wesela ani z myślą o nich. Zatem pewne rzeczy mogą okazać się niepraktyczne, odwracające uwagę gości od istoty ich obecności w danym miejscu.

 

Dom weselny jak sama nazwa wskazuje tworzony jest z myślą o ich organizacji. Jest a bynajmniej powinien być przystosowany  zarówno do mniejszej jak i większej liczby gości. Ponadto oferuje bardzo wiele atrakcji w cenie wynajęcia. Jeśli jednak jest on dość duży może się zdarzyć, że będzie organizował kilka przyjęć jednocześnie. Niestety najczęściej nie oferuje miejsc noclegowych, co może być przeszkodą, jeśli będziemy mieć gości z zagranicy, bądź odległego miejsca w Polsce.

 

Restauracje, ze względu na ich dużą ilość niemal w każdym mieście oferują zazwyczaj organizację przyjęć weselnych w niewygórowanej cenie. Dużą zaletą jest możliwość wypróbowania potraw. Można właściwie w każdej chwili pójść na obiad i ocenić zarówno stronę wizualną jak i smak serwowanego posiłku.  Niektóre restauracje pozostałą żywność pozwalają zabrać do domu. Niestety również nie oferują miejsc noclegowych.

 

Jeśli planujecie wesele w murach starego zamku możecie być pewni, że odbędzie się ono w doskonałej oprawie, godnej królewskiego przyjęcia. Piękne otoczenie będzie zachęcać do spacerów. Ponadto tereny przylegające mogą stanowić niebanalne tło do zdjęć plenerowych. Jeśli dysponuje dużą salą balową zmieści się tam też duża ilość gości, nie narażając ich na ścisk. Ponieważ jest ich zdecydowanie mniej niż restauracji czy domów weselnych ceny w takich miejscach są dużo wyższe niż w innych lokalach.

 

Coraz częściej Młode Pary decydują się na ślub i wesele w plenerze. Może się ono odbyć w dowolnie wybranym miejscu. Na pewno taka impreza dostarczy gościom niezapomnianych wrażeń, w miejscu, w  którym nigdzie nie trzeba wychodzić by zaczerpnąć świeżego powietrza.  Niestety organizacja takiego przyjęcia weselnego jest dość droga. Na cenę wpływa nie tylko liczba gości, ale przede wszystkim koszt wynajęcia stołów, krzeseł, zastawy stołowej. Muszą być również zapewnione przyłącza do zimnej i ciepłej wody, odpowiednie miejsce dla obsługi wesela a także dla wszystkich bardzo ważnych „drobiazgów” (np. sztućce, szklanki, etc.). Dużą przeszkodą może być pogoda, której zaplanować się nie da.

 

Jednak bez względu na lokal, dla udanej imprezy najważniejszy wydaje się być dobry humor, bez którego nawet  najwspanialsze miejsce nie zapewni nam dobrej zabawy.

^ do góry